Главная » 2015 » Июль » 17 » Хвороби та шкідники сільськогосподарських культур, саду городу, обробка від шкідників, заходи боротьби
08:22
Хвороби та шкідники сільськогосподарських культур, саду городу, обробка від шкідників, заходи боротьби
ЗАХИСТ РОСЛИН від хвороб і шкідників.
  1. Хвороби овочів фруктів і плодів, у відкритому грунті, при вирощуванні, при зберіганні, боротьба з шкідниками та хворобами в теплиці.
  2. Хвороби картоплі та овочів - цибульна муха - морквяна муха - дротяники на картоплі - фітофтора картоплі.
  3. Нематода картопляна - боротьба обробка картоплі від дротяники, цибулі від цибулевої мухи.
  4. Цибулева муха методи боротьби - захист картоплі від дротяника - як боротися з цибулевої мухою.
  5. Наші методичні рекомендації, для обробки картоплі, ТДМ плюс, фунгіцид, від більшості вірусних захворювань в саду і городі, на багатьох культурах.
  6. ТДМ плюс пригнічує розвиток більшості відомих патогенних бактерій, кілька препаратів спрямованої дії, три в одному.
  7. Відома стійкість рослин до вірусів, бактерій, грибів, нематод і комахам.
  8. Хоча рослини і самі мають виражену здатність пригнічувати розвиток вірусів, захисні функції.
  9. ТДМ плюс швидко і ефективно пригнічують розмноження більшості хвороботворних вірусів.
  • Захист рослин - хвороби овочів, захист від шкідників і хвороб.
  • Захист рослин, хвороби і шкідники, інфекційні хвороби, вірусні хвороби, грибкові хвороби.
    Хвороби та шкідники сільськогосподарських культур, саду городу, обробка від шкідників, заходи боротьби, обробка саду городу.
    Овочеві культури, захист рослин, боротьба з хворобами та шкідниками, засоби захисту рослин, плодові шкідники.
    Шкідники кімнатних рослин, шкідники плодових дерев, шкідники городу, попередники овочевих культур, сумісність овочевих культур.
  • Хімічні засоби захисту рослин , біологічні засоби захисту, народні засоби захисту рослин.
    Застосування хімічних засобів захисту рослин виправдано тільки в тому випадку, якщо вже не можна провести боротьбу з ними більш безпечними методами: агротехнічними, механічними, біологічними.
    Засоби захисту рослин - хімічний захист, шкідники саду городу і відкритого грунту.
    Засоби захисту від хвороби та шкідників, в Уфі купити засоби боротьби зі шкідниками, захист рослин гербіцид ціна для обробки від шкідників.
    Хвороби та шкідники кімнатних рослин, боротьба зі шкідниками на відкритому грунті в теплиці, підживлення рослин мінеральні добрива для картоплі.
    Добрива для підживлення рослин, азотні добрива, аміачна селітра, сечовина, органічні добрива, калійні добрива і комплексне добриво для квітів.

В особистих підсобних господарствах і на садово-городніх ділянках можна використовувати тільки ті препарати, які дозволені для продажу населенню, і не можна застосовувати засоби захисту рослин, які використовуються у великих господарствах на великих площах, оскільки останні препарати токсичнее.
А отже вони мають більш тривалі терміни очікування (термін останньої обробки перед збиранням врожаю) та інші більш жорсткі регламенти застосування, спеціальні умови зберігання, а також вимагають застосування тракторної або авіаційної апаратури.

Список препаратів для продажу населенню щорічно поповнюється новими найменуваннями.
Дуже важливо строго слідувати інструкції по застосуванню того чи іншого препарату і не допускати перевищення рекомендованих концентрацій і норм витрати робочих розчинів.
Хімічні препарати, про які йтиметься нижче, давно і з успіхом застосовуються садівниками і городниками для боротьби зі збудниками хвороб та шкідниками овочевих культур.

Децис застосовується для боротьби проти колорадського жука на картоплі; на капусті - проти совок, біланів, молі, попелиці, хрестоцвітих блішок; на горосі - проти горохової попелиці та горохової зернівки.
Карате рекомендується для обприскування картоплі проти колорадського жука, капусти - проти совок, біланів, молі, хрестоцвітих блішок.
Кінмікс використовується для обробки овочевих культур проти тих же шкідників, що і препарат карате.
Інта-Вир застосовується проти колорадського жука, картопляної молі, картопляної корівки; капусту обприскують проти білявок, совок, молі; морква - проти морквяної мухи.
Ровікурт використовується проти колорадського жука на картоплі; на капусті - проти совок, молі, білявок, на огірках і томатах закритого грунту - проти попелиці та білокрилки.
Цимбуш рекомендується для обробки картоплі проти колорадського жука і картопляної корівки.
Базудин застосовується для боротьби проти дротяників, а також проти капустяної мухи.
Метальдегід призначений для боротьби проти слимаків. При зіткненні з гранулами препарату слимаки виділяють велику кількість слизу, в результаті чого через 2-3 дні висихають і гинуть.

Бордосская рідина - склад проти грибкових захворювань. У роздрібний продаж бордосская суміш надходить в упаковці, що включає пакети з мідним купоросом і вапном, а також індикаторним папером.
Для приготування 10 л бордоської рідини на 9 л води беруть зазвичай 100 г мідного купоросу і 100 г негашеного вапна. Мідний купорос розчиняють у невеликій кількості гарячої води, а потім доливають 9 л холодної води і вапняне молоко, постійно помішуючи.
Таким чином отримують 1% -ную бордосскую рідину. Щоб отримати вапняне молоко, 100 г негашеного вапна гасять, доливаючи до неї воду.
Бордосская рідина повинна мати нейтральну або слаболужну реакцію, але ні в якому разі не кислу, в іншому випадку можна сильно обпекти рослини.
Якщо реакція приготовленої рідини кисла, до неї додають додаткову кількість вапняного молока.
Реакцію розчину визначають з фарбування лакмусового папірця (в кислому середовищі вона червоніє, а в лужному - синіє). Якщо лакмусовим папери не виявиться під рукою, то в рідину опускають залізну пластинку або цвях.
У разі кислої реакції поверхня їх покривається червоним нальотом міді.
Застосовують бордосскую рідина на картоплі проти фітофторозу і макроспоріозу; на томатах - проти фітофторозу; на огірках і баштанних культурах проти антракнозу, пероноспорозу, аскохітозу, оливкової плямистості та бактеріозу.
На цибулі препарат використовують проти пероноспорозу, іржі та гнилі (щоб уникнути отруєнь обробка цибулі на перо категорично забороняється).

Мідний купорос використовується для приготування бордоської рідини, а також проти збудників грибкових хвороб, для знищення мохів та лишайників. Мідний купорос 50% -ний з кальцинованої содою - «Медекс» застосовується для обприскування в період вегетації проти фітофторозу картоплі та томату.
ПОЛІХІМ є засобом для боротьби з фітофто- розом на посадках картоплі і томатів. Обробка полі- хомом названих культур відлякує колорадського жука і викликає часткову загибель його личинок молодших віків.
Оксихом використовується для обробки картоплі проти фітофторозу і макроспоріозу;
томату - проти фітофторозу, септоріозу, чорної бактеріальної плямистості;
огірка - проти пероноспорозу.
Ридомил є ефективним засобом протівч фітофторозу, макроспоріозу картоплі та томату; пероноспорозу огірка і ріпчастої цибулі.
Арцерид застосовується для обприскування картоплі проти фітофторозу і макроспоріозу, цибулі - проти пероноспорозу.
Сірка колоїдна застосовується для обприскування огірків захищеного ґрунту проти борошнистої роси та антракнозу, а також на багатьох культурах проти кліщів;
Сірка мелена використовується для обпилювання вегетуючих рослин проти павутинних кліщів. Препарати з сірки малотоксични для людей і тварин. У разі необхідності допускається користуватися ними навіть за 1 день до збирання врожаю.

Кальцинована, або бельевая сода використовується для боротьби з борошнистою росою в концентрації 0,5% (50 г на 10 л води). Для поліпшення змочуваності рослин до розчину додають 50 г мила.
Для приготування робочого розчину у воді розводять мило і додають соду, попередньо розчинену в невеликій кількості води.
Розчин кальцинованої соди у зазначеній концентрації використовують для знезараження одягу, в якій доводилося працювати з отрутохімікатами, а розчином
-5% -ної Концентрації можна знезаражувати тару, в якій знаходилися хімічні препарати.
Основні правила застосування та зберігання препаратів для захисту рослин
Препарати, дозволені для продажу населенню, повинні бути упаковані в міцну тару, забезпечену необхідними етикетками з докладним описом регламентів застосування і запобіжних заходів при роботі з ними.
Багато препаратів при тривалому зберіганні втрачають свої властивості: розшаровуються, кристалізуються і в результаті стають недостатньо токсичними для шкідників і збудників хвороб, а деякі отрутохімікати, підвищуючи фітоцідность, ожігающіх листя рослин.
У зв'язку з цим для більшості препаратів встановлений термін зберігання в сухому місці і у відповідній упаковці не більше 1,5-2 років.
Для продажу населенню дозволені в основному мало- і среднетоксічним препарати, але якщо вони потрапляють в організм у великих кількостях, то можуть викликати ураження різних органів і нервової системи.
Слід пам'ятати, що отруєння можливо не тільки при безпосередній роботі з отрутохімікатами, але і при вживанні в їжу продуктових органів рослин, що містять микроколичества хімічних препаратів.
У зв'язку з цим дуже важливо суворо дотримуватися термінів застосування та рекомендовані норми витрати препаратів, кратність обробок.
Не можна порушувати так званий термін очікування (термін останньої обробки до збирання врожаю), протягом якого препарат за умови застосування у рекомендованій нормі витрати повністю руйнується або залишається в допустимих кількостях, безпечних для здоров'я людини.
Навіть при дотриманні всіх правил застосування препаратів овочі перед вживанням необхідно ретельно мити водою, оскільки залишки отрутохімікатів можуть опинитися на їх поверхні.
Для виконання робіт з обприскуванню слід підготувати відповідний інвентар і засоби індивідуального захисту (відра, скляні банки, обприскувач, захисні окуляри, халат або комбінезон, рукавиці, багатошарову марлеву пов'язку або респіратор, мило, рушник, воду, аптечку).
Все це необхідно зберігати поза житлового приміщення.
Перед початком обприскування ретельно промивають обприскувач і шланг, перевіряють розпилюючий пристрій, щоб уникнути його засмічення в процесі обприскування.
Необхідна кількість препаратів для кожної заправки ретельно зважують або використовують в цих цілях мірний посуд. Розчин для обприскування готують в день застосування, так як завчасно приготовлений він може викликати опіки рослин або виявитися неефективним.
Розчини, що містять мідні препарати, можна готувати тільки в дерев'яній, скляній або глиняному посуді.
Мідний і залізний купорос потрібно розчиняти в гарячій, а мило - в теплій і краще в річковий або дощовій воді.
Обприскування або запилення рослин слід проводити рано вранці або ввечері в безвітряну погоду, щоб розчин отрутохімікатів не потрапляв на інші рослини.
У жарку сонячну погоду, щоб уникнути опіків обробляти рослини хімічними препаратами не рекомендується.
Якщо ж незабаром після обробки пройшов дощ, то її доцільно повторити в один з найближчих погожих днів.
Для запобігання загибелі бджіл та інших корисних комах обприскування і обпилювання рослин не проводять в період цвітіння плодових культур і медоносних рослин.
Важливе правило при проведенні обприскування або обпилювання - рівномірне покриття дрібними краплями розчину або тонким шаром порошку оброблюваних рослин.
Тому наконечник апарату потрібно тримати на відстані 50 - 70 см від рослини, при цьому, якщо обробка спрямована проти шкідників чи хвороб, що розвиваються на нижній стороні листя , останні потрібно обробляти і знизу.
Обробку рослин проти шкідників і хвороб слід проводити строго в терміни, рекомендовані для кожного препарату і конкретної культури.
Капусту можна обробляти хімічними препаратами тільки до початку утворення качана, а редис і зеленню культури щоб ​​уникнути отруєння обробляти отрутохімікатами забороняється.
До роботи з отрутохімікатами, біопрепаратами і препаратами з рослин не можна допускати дітей і підлітків до 18 років, вагітних і годуючих жінок.
Під час роботи з хімічними препаратами забороняється приймати їжу, пити і курити.
Після закінчення роботи одяг обтрушують, перуть; обприскувач, відра та інші ємності промивають і просушують, а обличчя і руки ретельно миють теплою водою з милом.
Після обприскування не можна перебувати на ділянці протягом 3 - 5 днів.
Дотримання правил зберігання та застосування хімічних препаратів для захисту рослин запобіжить негативний вплив їх на здоров'я людини, теплокровних тварин, корисних комах та навколишнє природне середовище в цілому.

Препаратів з рослин, застосовують проти шкідників овочевих КУЛЬТУР .
На присадибних і садово-городніх ділянках для захисту овочевих культур від шкідників можна використовувати настої і відвари, приготовлені з дикорослих і культурних рослин, які мають інсектицидні властивості.
Ці препарати менш ефективні, ніж хімічні засоби захисту рослин, тому їх доцільно застосовувати при невисокій чисельності шкідників.
Велика перевага рослинних препаратів в порівнянні з хімічними в рекомендованих концентраціях - те, що вони менш небезпечні для людини, тварин і навколишнього середовища.
Їх токсичні властивості на відкритому повітрі і під впливом сонячних променів зберігаються порівняно недовго.
Їх можна застосовувати і в більш пізні терміни, ближче до збирання врожаю, коли отрутохімікатами рослини обробляти вже не можна.
Разом з тим необхідно пам'ятати, що і препарати з рослинної сировини досить отруйні і запобіжні заходи при їх приготуванні, використання та зберігання повинні бути такими ж, як і при роботі з отрутохімікатами.
Сировина для настоїв і відварів заготовляють в суху погоду і обов'язково в рекомендовані фази вегетації рослин. Коріння і бульбоцибулини добре очищають від землі і видаляють почорнілі частини.
Відвари і настої готують з свіжих або висушених рослин.
Сушать заготовлені рослини обов'язково в тіні, під навісом, на горищі або будь-якому іншому приміщенні, яке добре провітрюється, оскільки при швидкій сушці діючі речовини в сировині краще зберігаються.
А для більш повного вилучення діючих речовин з рослин рослинна сировина потрібно добре подрібнити.
Для приготування відварів подрібнені рослини заливають окропом і кип'ятять протягом 30 хвилин.
Стежать, щоб обсяг рідини був постійним.
Після охолодження розчин проціджують і зливають в щільно закривається скляний посуд.
Настої готують шляхом настоювання рослинної сировини у воді, бажано в теплій (до 35-40 ° С).
До настої і відвари для кращої удерживаемости їх на рослинах перед використанням додають господарське мило, яке попередньо розчиняють у невеликій кількості гарячої води.
Овочеві культури рекомендується обприскувати розчинами відварів і настоїв 2-3 рази, а при необхідності 4-5 разів за вегетаційний період.
Ці розчини в більшості випадків необхідно застосовувати в день приготування і краще у вечірні години, оскільки під впливом сонячних променів переважна більшість з них втрачають пестицидні властивості.
Норми витрати настоїв і відварів такі ж, як і розчинів хімічних препаратів.
Нижче розглянуті найбільш доступні для використання препарати з рослинної сировини, що використовуються для боротьби зі шкідниками овочевих культур.

КАРТОПЛЯ
Для приготування настою беруть 1,2 кг зеленої бадилля або 0,6 -0,8 кг висушеної бадилля на 10 л теплої води, настоюють протягом 3-4 годин, проціджують і додають 40 г мила.
Свіжим настоєм у вечірні години обприскують рослини проти попелиць, кліщів, капустяної білявки, совки і молі.
Бадилля можна заготовити восени. Її нарізають, висушують і зберігають у сухому приміщенні.

ТОМАТ
В якості сировини можна використовувати пасинки здорових рослин, а після збирання врожаю заготовляють бадилля з очищеними від землі корінням. На 10 л води беруть
кг подрібненої бадилля, настоюють 3-4 години, потім кип'ятять на слабкому вогні 30 хвилин.
Охолоджений відвар проціджують, масу вичавлюють, відвар переливають в щільно закривається посуд (краще в скляні або пластикові бутлі) і зберігають у прохолодному місці.
При цьому він зберігає токсичні властивості близько року.
Перед застосуванням відвар розбавляють водою у співвідношенні 1: 5.
На 10 л готового розчину додають 40 г мила.
З заготовленої восени висушеної бадилля томатів відвар готують, додаючи 10 л води на 1 кг сировини і настоюють 4-5 годин, потім кип'ятять 2-3 години на слабкому вогні, охолоджують, проціджують, розбавляють водою в 2 рази і додають 40 г мила на 10 л розчину.
Рекомендується для обприскування овочевих культур проти попелиць, кліщів, гусениць капустяної білявки і совки, молі, лучного метелика, хрестоцвітих блішок.
Для приготування порошку 10 г вапна-гідратного або пічної золи змочують 1 л нерозбавленого відвару. Після підсушування масу розтирають у порошок. Такий дуст ефективний проти хрестоцвітих блішок.

ЦИБУЛЯ РІПЧАСТА
Проти попелиць і кліщів ефективний настій луговий лушпиння: половину відра злегка ущільненої лушпиння заливають 10 л гарячої води і добу наполягають. Перед обприскуванням настій проціджують і вдвічі розбавляють водою.
ЧАСНИК
Настій часнику використовують проти павутинного кліща, попелиць, листогризучих гусениць, а також деяких хвороб (фітофтороз томатів). Беруть 0,5 кг цибулин часнику, розтирають їх і заливають 5 л води.
Після відціджування рідини вичавки знову заливають невеликою кількістю води, струшують, відстоюють. Обидві порції витяжки зливають разом і обсяг їх доводять до 10 л, додавши воду.

ТЮТЮН
З тютюнових відходів можна приготувати відвар, настій; для обпилювання рослин застосовують тютюнову пил.
Для приготування відвару 400 г подрібнених сухих відходів листя тютюну наполягають в 10 л води протягом доби і потім кип'ятять 2 години.
Після охолодження відвар проціджують, додають ще 1 л води і 40 г мила.
Для отримання настою всі компоненти беруть в тих же пропорціях, але не кип'ятять, а наполягають протягом двох діб. Використовують для обприскування хрестоцвітних овочевих культур проти земляних блішок і капустяної молі, цибулі - проти личинок скритнохоботнік.
Обпилювання рослин тютюновим пилом можна проводити як у чистому вигляді, так і в суміші з гашеним вапном або золою у співвідношенні 1: 1 проти хрестоцвітих блішок, капустяної і цибулевої мухи.

Чорнобривці
Сухі подрібнені рослини поміщають в емальоване відро (до половини відра), потім заливають до країв теплою водою і настоюють протягом двох діб. У проціджений настій додають 40 г мила. Цим настоєм можна знезаражувати цибулини гладіолусів від грибних хвороб перед посадкою (час обробки 8-10 годин) і розсаду айстр і левкоїв від чорної ніжки.

ЛОПУХ ВЕЛИКИЙ
Використовують свежезаготовленной листя, які дрібно рубають, потім 1/3 відра мелконарубленную листя заливають водою до країв, настоюють протягом трьох діб і проціджують. Настоєм обприскують капусту, редис, редьку та інші овочеві культури проти листогризучих шкідників (гусениць).

Молочай прутьевідний
Беруть 4 кг листя і стебел, зрізаних відразу після цвітіння рослин, подрібнюють, кип'ятять протягом 2-3-х годин в 3 - 5 л води, проціджують і розбавляють водою до 10 л. Застосовують для обприскування овочевих культур, які проводять з інтервалом в 4 дні проти гусениць капустяної білявки, совки, молі.

Щавлю кінського
Для приготування настою 300 г подрібнених коренів заливають 10 л води, настоюють протягом 2-3-х годин, потім проціджують і застосовують для обприскування овочевих культур в боротьбі з попелицями.

Паслися солодко-гіркий
Рослини збирають в період цвітіння, заготовлюючи верхівки стебел з листям, квітками і бутонами.
- 6 кг сировини заливають 10 л води, настоюють протягом 3-4-х годин, потім кип'ятять 3:00 на слабкому вогні, охолоджують, проціджують і розливають в щільно закриваються скляні бутлі. У темному і прохолодному приміщенні відвар може зберігатися тривалий час.
Перед обприскуванням в нього додають 30-40 г мила на 10 л води.
Застосовують для обприскування овочевих культур проти сисних шкідників і гусениць.
Категория: Різне | Просмотров: 1980 | Добавил: GolAM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar