Главная » 2015 » Июль » 17 » Кетонурія
08:41
Кетонурія
Кетонурія - це присутність в сечі ацетонових (кетонових) тел:
- Ацетон;

- Бета-оксимасляная кислота;

- Ацетоуксусная кислота.

Кетонові тіла виявляються в умовах лабораторної діагностики шляхом звичайних якісних проб. При нормальному стані кетонові тіла щодобово виводяться із сечею і не виявляються при звичайній діагностиці. Тому прийнято вважати, що в нормі в загальному аналізі сечі кетонові тіла повинні бути відсутніми.
 

Кетонурія: причини

Виведення кетонових тіл в надмірній кількості може відбуватися з таких причин:
- Голодування;

- Надмірні фізичні навантаження;

- Переохолодження організму;

- Збільшена кількість білка в їжі;

- Вагітність.

В основному це фізичні причини, які не можуть нести загрози здоров'ю і життю людини. Однак існують і патологічні стани, які можуть нашкодити здоров'ю людини:
- Часта і рясна блювота, що приводить до часткового окислення жирів;

- Гарячковий стан;

- Дизентерія;

- Недокрів'я;

- Рак;

- Серйозні інфекційні захворювання (грип, скарлатина, туберкульозний менінгіт);

- Цукровий діабет.

Саме цукровий діабет є найбільш поширеною патологічної причиною кетонурии. Присутність в сечі великої кількості ацетонових тіл може з'явитися симптомом декомпенсованого цукрового діабету.

Одним з найбільш характерних симптомів кетонурии при цукровому діабеті з високим рівнем глюкози є виражений плодовий запах сечі (найчастіше яблучний). Якщо під час діагностики в сечі не був виявлений цукор, але було встановлено наявність ацетону, то причиною кетонурии в цьому разі не може бути діабет.

Освіта ацетонових тіл в організмі людини відбувається через порушення обміну жирів, білків і вуглеводів. Кетонурія може спостерігатися на тлі розпаду білка після хірургічного втручання. Паралельно збільшенню в сечі кількості кетонових тіл відбувається збільшення кетогенеза, що призводить до накопичення кетонових тіл в крові. Такий стан називається кетонемії.

Діагностика та лікування кетонурии

Діагностика кетонурии може вироблятися як в лабораторних, так і в домашніх умовах. Щоб провести аналіз кетонурии, достатньо придбати в аптеці спеціальні смужки-індикатори, що продаються без рецепта лікаря. Однак, виробляючи діагностику в домашніх умовах, необхідно пам'ятати, що прийом різних препаратів здатний вплинути на результати аналізу і може з'явитися причиною хибнопозитивної реакції.

Для більш точної діагностики рекомендується звернутися до фахівців, які проведуть ряд лабораторних досліджень та зможуть встановити причину кетонурии.

Лікування кетонурии призначається лікарем виходячи з:
- Ступеня тяжкості захворювання;

- Причини його появи;

- Індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Не слід затягувати з візитом до лікаря, так як тільки в разі своєчасного звернення до фахівців, можливо досягти кращих результатів у лікуванні кетонурии.
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 2808 | Добавил: GolAM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar