Главная » 2015 » Июль » 10 » Катаракта в питаннях і відповідях
22:37
Катаракта в питаннях і відповідях
Що таке катаракта?

Катаракта - захворювання, при якому кришталик, що знаходиться всередині ока за зіницею, втрачає свою прозорість. У результаті з'являється перешкода для світлових променів, які при нормальному зорі вільно проникають в око. Тому при катаракті основним симптомом є значне погіршення зору.
Крім того, у людини страждаючого від цієї недуги з'являється відчуття миготіння перед очима смужок, штрихів і плям, сліпучий блиск навколо предметів при яскравому світлі. Також виникають труднощі при читанні, письмі, роботі з дрібними деталями. У міру розвитку цього захворювання колір зіниці замість чорного стає білим. См.подробнее про симптомах і лікуванні катаракти .

Чому розвивається катаракта?

Одна з причин виникнення катаракти - зміни біохімічного складу кришталика, найчастіше пов'язаного з віковими змінами в організмі, порушення його кровопостачання, харчування.
Тому, на жаль, від цього очного захворювання ніхто не застрахований. Можна умовно сказати, що якби всі люди жили до 120-150 років, то катаракта була б у всіх.

Які фактори сприяють розвитку катаракти?

Факторів сприяють розвитку катаракти, багато: генетична схильність, порушення обміну речовин, цукровий діабет, авітаміноз, ультрафіолетове опромінення, підвищена радіація, несприятлива екологічна обстановка. Але, найчастіше зустрічається саме вікова катаракта. Її причиною є зміни, що відбуваються у всьому організмі людини. Як правило, вікова катаракта розвивається після 40-50 років.

Що робити, якщо лікар поставив діагноз "катаракта"?

Як це не сумно, тільки за допомогою медикаментів від катаракти не позбутися. Лікарські засоби дозволяють лише уповільнити процес розвитку захворювання. Позбутися від катаракти можна тільки за допомогою операції, видаливши помутнілий кришталик. Сучасні методики проведення операції передбачають заміну мутного кришталика, який заважає нормальному зору, штучної внутрішньоочної лінзою.

Яка методика лікування катаракти найбільш ефективна?

На сьогоднішній день найбільш ефективним, надійним і щадним методом позбавлення від катаракти є ультразвукова факоемульсифікація з імплантацією штучної інтраокулярної лінзи . Саме її пропонують своїм пацієнтам в офтальмологічних клініках "Ексімер".

Чи можливо видалити катаракту за допомогою лазера?

Видалення катаракти з допомогою лазера тепер можливо, більш того, це сама я прогресивна на сьогоднішній день методика лікування цього захворювання. Лазерні технології вже давно і успішно застосовуються в офтальмології, зокрема, при лазерної корекції зору, і останнє досягнення офтальмологічних технологій - використання фемтосекундного хірургічного лазера в хірургії катаракти. Ця методика доступна в московській і петербурзької клініках «Ексімер».

Що являє собою операція - факоемульсифікація?

На відміну від класичної (старої) методики шви після такої операції не накладаються, так як мікророзріз настільки малий до 1,6 мм., Що герметизується самостійно.
Операція виконується протягом 10-15 хвилин, в режимі "одного дня". Місцева крапельна анестезія, застосовувана в ході факоемульсифікації, повністю виключає хворобливі відчуття і ускладнення з боку серцево-судинної системи. У процесі лікування помутнілий кришталик за допомогою ультразвуку перетворюють на емульсію, а потім виводять з ока. На його місце імплантується складна інтраокулярна лінза, яка самостійно розгортається і надійно фіксується всередині очі.
Безсумнівною перевагою операції є і те, що не потрібно чекати, поки катаракта дозріє, - факоемульсифікація може проводитися і на ранніх стадіях розвитку захворювання.
Операція проводиться в режимі "одного дня" - в цей же день пацієнт повертається додому. Обмеження на фізичні і зорові навантаження надалі - мінімальні.

Яким буде зір після операції?

Відчуття того, хто пройшов операцію з приводу катаракти, можна описати так. Уявіть собі, що в молодості ви дивилися на світ через прозоре скло, з часом на нього осідали шари пилу: фарби стали не такими яскравими і соковитими, предмети втратили чіткість обрисів. Після операції у вас буде враження, що час повернувся назад, і ви знову бачите так само добре, як колись.
Звичайно, результат багато в чому залежить і від того, чи є у вас супутні захворювання, наприклад, глаукома, макулодистрофії. Адже вони теж можуть суттєво впливати на функції ока і перешкоджати повному відновленню зору. Проте буває й так: у людини була сильна короткозорість, і без окулярів він майже нічого не бачив. З віком у нього розвинулася катаракта. Йому видалили кришталик, і замінили його на штучну лінзу. Параметри лінзи розраховуються виходячи з параметрів конкретного очі, в результаті людина може одночасно позбутися й від короткозорості, далекозорості, астигматизму, якщо страждав ними раніше. В результаті зір буде краще, ніж до розвитку катаракти. У більшості випадків сучасна методика дозволяє врахувати і побажання пацієнта щодо майбутнього зору. Зараз використовуються внутріочні лінзи, які володіють практично всіма властивостями природного кришталика, дозволяючи добре бачити як предмети, розташовані поблизу, так і розташовані далеко і значно обмежити використання очок, а то й зовсім позбутися від них.

Які штучні кришталики на даний момент найкращі?

Однозначно сказати, що ось ця сама краща лінза (штучний кришталик) і вона підходить будь-якого - не можна. У медичному закладі мають бути представлені різні моделі, тільки тоді лікар зможе підходити до підбору індивідуально.
Виробники прагнуть зробити лінзи якомога більш схожими за своїми властивостями на природний кришталик людини. Наприклад, модель лінзи з жовтим фільтром . Такі лінзи аналогічні фільтру природного кришталика людини. Він захищає сітківку від шкідливого впливу ультрафіолетових і синіх променів, знижує ризик розвитку вікових захворювань сітківки. Асферіческіе лінзи, володіючи асферичної поверхнею, забезпечують більш чітке і контрастне зір в умовах обмеженої освітленості, наприклад, у вечірній час доби. А мультифокальні лінзи дають можливість імітувати роботу природного кришталика ока і добиватися оптимальної гостроти зору, як поблизу, так і вдалину, що дозволяє значно зменшити залежність людини від окулярів або взагалі позбутися їх.
Зараз ведуться розробки аккомодіруют штучних кришталиків, які зможуть змінювати свою форму, як природний кришталик ока людини, "наводячи фокус", за рахунок чого людина добре бачить на різній відстані.

Чи потрібно перед операцією проходити діагностику зору і загальні обстеження?

Повне діагностичне обстеження зорової системи - це запорука успішного лікування. В офтальмологічній клініці "Ексімер" діагностика проводиться за допомогою сучасного компьютезірованного обладнання, яке дає можливість отримати об'єктивну і повну картину стану рогівки, кришталика, сітківки, тобто в цілому всієї зорової системи. І відповідним чином індивідуально підібрати місцеве лікування.

Чи потрібно буде після операції користуватися окулярами?

Після операції з видалення катаракти пацієнтові звичайно потрібні окуляри при читанні, письмі, роботі з дрібними деталями. Адже операція видаляє уражений катарактою кришталик, але не повертає здатність до акомодації - тобто добре бачити і зблизька і вдалину одночасно.
Однак сьогодні, завдяки останнім досягненням інтраокулярних лінз, стало можливим значно зменшити залежність людини від окулярів або взагалі позбутися їх.
Особлива будова оптичної частини "мультифокальної" лінзи дозволяє імітувати роботу природного кришталика ока. Така лінза володіє "декількома фокусами", а не одним, що дає можливість добре бачити предмети, як вилучені, так і розташовані поблизу. За даними клінічних досліджень, 85% пацієнтів, яким була імплантована мультифокальна лінза, не користуються окулярами або контактними лінзами взагалі.

Наскільки широко застосовується метод факоемульсифікації при лікуванні катаракти у світовій практиці?

Зараз метод факоемульсифікації катаракти найбільш поширений. Ця операція з приводу катаракти доведена зараз до такої досконалості, що її називають "перлиною" офтальмохирургии!
Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я метод ультразвукової факоемульсифікації катаракти визнаний єдиним повністю реабілітуючими способом лікування цього захворювання.

Чи є обмеження після операції?

Обмеження після сучасного хірургічного втручання - факоемульсифікації - мінімальні. Але, лікарі попереджають пацієнтів, що протягом першого місяця після операції необхідно оберігати очі від надмірного напруження, уникати різких нахилів, не піддавати очі різких температурних перепадів, не терти прооперовані очі, намагатися не зловживати спиртними напоями. Однак, як і раніше, можна дивитися телевізор, читати, писати, купатися, приймати будь-яку їжу. У випадку, якщо яскраве світло викликає почуття дискомфорту, можна надіти сонцезахисні окуляри.

До якого віку можна оперувати катаракту?

Висока надійність і передбачуваність технології факоемульсифікації дозволяє застосовувати цей метод при лікуванні пацієнтів різного віку. Так, самому літньому пацієнту клініки "Ексімер", якому видалили катаракту, було 98 років, а найменшому - всього 5 місяців.

Як швидко після операції повертається нормальний зір?

Після факоемульсифікації пацієнт досить добре бачить вже через кілька годин, а повна стабілізація зору відбувається протягом тижня.

Чи потрібно лежати в лікарні?

У лікарні лежати немає необхідності. Операція виконується в режимі "одного дня", протягом 15-20 хвилин. Цього ж дня, після огляду лікаря, пацієнт повертається додому.

Як часто потрібно буде відвідувати лікаря після операції?

Після операції лікар визначить графік відвідування профілактичних оглядів. Зазвичай, пацієнти оглядаються на наступній день після операції, в подальшому через тиждень, один місяць, три місяці, а за потреби - частіше. Все залежить від індивідуальних особливостей зорової системи.

Що входить у вартість операції?

В офтальмологічній клініці "Ексімер" у вартість операції з видалення катаракти входять всі витратні матеріали та медикаменти, інтраокулярна лінза, необхідні післяопераційні огляди.

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 860 | Добавил: GolAM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar