Главная » 2015 » Июнь » 24 » Як заощадити на дитині
14:36
Як заощадити на дитині
Уряди різних країн нині зайняті прийняттям антикризових програм. Сім'я з дітьми - теж маленька держава. І своя антикризова програма йому теж не завадить.

Заощаджуємо на їжі

Ні-ні, я не закликаю переходити на найдешевшу молочну суміш і консерви з модифікованим крохмалем і подластітелямі, виробництва міста Верхні Чухрая. Але економія - відмінний привід позбутися хімічних йогуртних продуктів, і завести, нарешті, йогуртницю. Агрегат за ніч зробить літр домашнього йогурту, який можна забарвити варенням або джемом (привіт, бабусині запаси!).

Також має сенс чесно відповісти на просте запитання: з якої причини ваша дитина розмазує по кухні корм з дорогих імпортних баночок? Він насправді не переварює нічого іншого? Або вам трошки ліньки готувати?

Між тим, є думка, що одного екологічно чистого кабачка, качана цвітної капусти або гарбуза, вчасно засунутих в морозилку, вистачає на місяці прикорму. А відварна курка, індичка, пісна свинина і кролятина прекрасно перетворюються на м'ясне пюре за допомогою блендера. Надлишки можна відразу заморозити в маленьких контейнерах (підійде лоток для льоду).

Банальні сушки успішно справляються з роллю спеціальних дитячих печива. А кашу, порадившись з педіатром, можна не робити з розчинного порошку, а варити з пластівців, а потім і зі звичайної крупи.

Словом, зателефонуйте батькам і распросу їх. Вони успішно вигодували нас з вами без блендера та електричної пароварки. До речі, молочні кухні функціонують донині. Може, вашій дитині ще належить напрям? Поцікавтеся у дільничного педіатра!

Заощаджуємо на підгузниках

Пачка японських підгузників стоїть поруч з вашим пеленальним столиком тому, що «тільки вони підходять моєму малюку»? Чи тому що «ви можете собі це дозволити», і «тільки японці і вміють робити хороші підгузки»? Можна підібрати більш дешеві марки цього товару. Немовляті зазвичай все одно, що бруднити.

Другим способом економії (що вимагає вкладень на початковому етапі) можуть скористатися просунуті батьки. Маленька піар-компанія про захист природи, закупівля багаторазових підгузників високої якості - через інтернет або в магазині ... І от ви вже перете чудові багаторазові підгузки з конопель або спеціальної вовни.

А можна не випендрюватися і згадати про старі добрі марлевих підгузниках. Ви не повірите, як економляться памперси, якщо вдома дитина в них не ходить! У небагатих регіонах нашої неосяжної батьківщини так і роблять, до слова - одноразовий підгузник надягають тільки «в люди». У цих місцях підгузники все ще продаються в аптеках поштучно. До того ж на виході ви маєте щасливих бабусь, дідусів і дільничного педіатра, адже саме ці люди сильніше всього переживали через памперсів на вашому синочкові!

Ну, і якщо ваша дитина вже давно переріс «памперсній вік», може і правда пора провести акцію з приученню до горщика? Хто знає, раптом чадо давно готове, просто вам було лінь докласти трохи зусиль?

Заощаджуємо на одязі

Таке відчуття, що ми не награлися в дитинстві в ляльки і намагаємося надолужити. Скільки речей у гардеробі вашого малюка були використані лише кілька разів? А що залишилося лежати з магазинними бирками?

Тому раджу перестати купувати дитячі речі лише тому, що вони такі хороші. І купувати їх, тільки якщо вони дійсно потрібні. Батьки в мегаполісах часто при першій же можливості жваво підвищують собі планку ціни і якості дитячого одягу. Можна і розслабитися в рамках антикризової програми: мембранний комбінезон подешевше, черевички російського виробництва - теж взуття. Дитина навіть не помітить, що ви чимось там поступилися, він «по лейблу і Коттон» «фірму» не визначає.

Мембранна одяг - це знахідка і порятунок для багатьох сучасних батьків. Однак можна обійтися і без неї. Скажімо, прикупити непромокальний костюмчик «мейд ін наша Раша». Дитя може сміливо падати в калюжі, прогумована тканина все стерпить. А вдома ви обольете одежину з душу, і вона знову буде як нова.

Також варто звернути увагу на розпродажу і спільні покупки - так можна переполовинити магазинну ціну.

Нарешті, скажу крамольну для деяких особливо ніжних батьків, річ. У секонд хенді немає нічого жахливого. Поки діти малі, вони рідко встигають зносити одяг. Толстовки, светри, джинси, брюки, комбінезони, шапки, навіть повне придане для немовлят - все це можна придбати практично в первозданному вигляді. Безліч форумів та спільнот дають можливість купити і продати б / у дитячі речі.

Заощаджуємо на іграшках

Насправді в глибині душі ви і так це знаєте: дитині важливіше, щоб ви з ним пограли. Тому зовсім не обов'язково приносити йому багато іграшок, купуючи собі півгодини-годину біля монітора комп'ютера. Ситуація, коли в будинку майже сотня одиниць автомобільної або будівельної техніки, явно дає простір для економії. Для початку зберіть і сховайте більшу частину іграшок - швидше за все, дитинко просто покриває ними підлогу рівним шаром, щоб ви наступили на машинку або кубик в темряві і енергійно виголосили смішне заборонене слово.

Періодично міняйте асортимент: видавайте заховане і ховайте обридле. Розкопки в коробці з добре забутим старим займуть навіть дуже рухомого дитини. І не купуйте нових іграшок постійно! Так, утриматися важко. Але кому ви їх купуєте? Своїм внутрішнім дитині, яка очманів від достатку? Прийміть силове вирішення і робіть великі покупки в цій області на новий рік і на день народження чада.

І пошукайте: може, хтось продає мішками вживані конструктори «Лего» або «Мегаблокс». Це невбивані іграшки, які відмінно миються в посудомийній машині і служать дійсно довго.

Заощаджуємо на посаг для немовляти

Всі ці милі серцю прибамбаси - колиски, круті коляски, ліжечка з маятниковий механізмом, стерилізатори для пляшечок, молоковідсмоктувачі, манежі, ходунки, стрибуни, шезлонги, конверти з шкурки новозеландського ягняти, модні слінги - хтось вже купив до вас. Покористувався ними зовсім трохи і тепер жадає виручити хоч щось за це пилять по кутах добро. У багатьох ліжечках з кокосовими матрасиком так ніхто і не спав!

Головне, здраво зважте - а вони вам точно потрібні, всі ці речі? Окремо стоїть пеленальний столик? Стільчик для годування з гойдалками та музичним супроводом? Ванночка зі шлангом для зливу води?

Від багато чого можна відмовитися без найменшого збитку для себе і немовляти. Як варіант, варто купувати всі ці штуки за фактом виникнення потреби. А не тому, що «кожен немовля повинен мати» ...

Наші руки не для нудьги

Під час минулих криз багато хто з нас вже проходили через це: шили собі одяг на раритетному Зінгер, в'язали новий джемпер з розпущеного старого татового светри. Швидше за все, деякі навіть поклялися страшною клятвою, що жебрацькі голодні роки в саморобних речах не повторяться ніколи.

Однак якщо руки пам'ятають, як саме це робиться, можна отримати чимало задоволення, перетворюючи пряжу або старий м'який трикотаж в дитячі светри, жилетки і шапочки. Можна расчехліть забуту швейну машинку і легко спорудити штани на лямках, шорти і спіднички, фланелеві піжами. Можна зшити всі ті ганчіркові м'ячі, розвиваючі іграшки та килимки, які планувалося купити в магазині. До речі, хороший привід міцно расхламіть свої шафи і пустити в справу все те, що давно не носите самі, але рука не піднімалася викинути.

Якщо ж вишивати поруч з дитиною і разом з ним, то це буде йому хорошим уроком того, що речі можуть служити довше і різноманітніше, ніж можна було собі уявити. Крім того, ви будете зайняті простим творчою працею, який добре лікує занепокоєння. Машинка тихо скрекоче, петлі скачуть зі спиці на спицю - майже психотерапія.

Де взяти на це час? Ну, у нас же криза. Давайте вважати, що клуби, театри і кіно стали менш доступні.

Чого робити не варто

Купувати ношений дитяче взуття. Взуття для малюка повинна бути новою: його стопа тільки формується, тому взування, розношена на чужу ногу, не кращий варіант. Взуття має відповідати побажанням дитячого ортопеда - надійно фіксуватися на нозі, мати жорсткий задник і правильну підошву. При цьому можна перейти на вітчизняні марки і платити втричі менше за той же самий набір властивостей.

Купувати зовсім дешеву дитячий одяг. Майже даром - теж не дуже добре. Колготки сповзають, все линяє, деформується, кнопки відриваються, нитки стирчать. Походження сировини незрозуміло, які барвники використовувалися - невідомо. Не кращий варіант для маленької дитини.

Економити на автокріслі. Тут все просто - краще нехай колготки сповзають, коляска буде проста, всього один вагон іграшок і підгузник економ-класу. Але автокрісло має відповідати віку й вазі вашої дитини і бути максимально надійним з того, що ви можете собі дозволити.

Купувати зовсім дешеві іграшки. Спокуса купити якусь дурницю, щоб дитя не нило, є завжди. Але тендітні дешеві іграшки з незрозумілою «родоводу» занадто легко розпадаються на частини в руках маленьких руйнівників. І ці гострі уламки пластмаси і маленькі коліщатка можуть бути небезпечні.

Вороги економії

Вороги ті ж, що і друзі - спільні покупки, форуми, дошки оголошень про продаж дитячих речей, розпродажі.

Простий приклад: дитині потрібні джинси. Але заради одних штанів абсолютно немає сенсу зв'язуватися з спільної закупівлею або шерстити форуми з продажу дитячих речей - метушні занадто багато. І ось під егідою того, що «дешево ж», економна мама купує джинси, брюки на лямках, толстовку, сорочку і светр. І на виході має гардероб на міжсезоння для свого крихти - якісні речі за подібною ціною. Інше питання, що все, крім сумнозвісних джинсів, зайве, бо дитинка і так забезпечена одягом по саме нікуди.

Те ж саме з розпродажем: прийшли за парою трусиків і майок, в результаті накупили цілий візок непотрібного шмотья, яке «подешевшало». Розумна мама цього не допустить. Вона бере своїй дитині одні джинси потрібного розміру, а все інше дешеве - «на виріст». І ... все одно платить кругленьку суму. А до цього «виросту» наривається ще на пару-трійку закупівель, отримує подарунки від подружок і цілу сумку прекрасної дитячого одягу від колеги ... У підсумку багато чого так і пролежить з бирками.

«Апофігей» спільно-закупівельної хвороби - почати в березні закуповувати гардероб для дитини на наступну зиму. А восени, відповідно, пристроювати той одяг, який не виправдала прогнозів за розміром.

Вчасно зупинитися, купуючи дитячі речі таким способом, - ось найперша антикризова завдання!

***

Коли я була набагато молодше, мама «сортувала» моїх залицяльників у тому числі за ступенем їх готовності витратитися на наше гіпотетичне спільне дитя. Скажімо, юнак, який заявив, що коляску він би запозичив у дітних друзів, падав у маминому рейтингу нижче плінтуса і ніколи вже з-під цього плінтуса не вибирають. Тому що «у дитини ж все має бути нове і найкраще»!

Зараз я думаю, що цей міф з багатьма зіграв злий жарт - ми стрибаємо вище голови там, де це було зовсім не обов'язково. У багатьох ситуаціях краще - ворог хорошого. І до того ж набагато дорожче коштує.

Категория: Різне | Просмотров: 498 | Добавил: GolAM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar