Главная » 2015 » Июнь » 24 » Як подорожувати з дитиною
14:34
Як подорожувати з дитиною
Мама здавала в багаж: рюкзак, чемодан, саквояж, іграшки, коляску, картонку. Ех, рада б здати і дитини.

Перший раз я сіла з малюком в поїзд, коли йому виповнилося 3 місяці. З тих пір ми багато подорожували. Досвід показує, що подорожувати можна і на пару з немовлям - головне, не набирати занадто багато речей і правильно пакувати багаж. Але, звичайно, набагато легше в дорозі всією сім'єю.

Що взяти з собою?

Має сенс відразу упакувати ті дитячі речі, які можуть знадобитися в дорозі, в окрему сумку або рюкзак:

  • Вологі серветки і пара пелюшок.
  • Підгузки чи горщик, якщо дитина вже освоїв його. Горщики бувають складні (для поїздок) і просто дуже компактні. Але, на жаль, зустрічаються діти, які згодні використовувати тільки свою рідну горщик - навіть якщо це музичне виріб у вигляді великої черепахи з головою і лапами. Перевірте заздалегідь, чи погодиться ваша дитина на заміну. Інакше ... так, вам доведеться їхати з музичною черепахою.
  • Якщо ваша дитина щось їсть, крім грудного молока або молочної суміші, то йому потрібен запас їжі, пиття і посуд в дорогу. Для суміші варто взяти термос із звичною водою. Беріть із собою тільки випробувані продукти. Не варто пропонувати дитині куплену на полустанках їжу, навіть якщо у вас так званий «педпрікорм», а їжа справляє враження свіжою.
  • Аптечка. Її вміст залежить від тривалості подорожі, віку малюка, наявності хронічних захворювань, стану здоров'я дитини на момент поїздки, ступеня вашої тривожності і схильності перестраховуватися. Порадьтеся зі своїм педіатром перед поїздкою. У базовій комплектації дорожньої аптечки повинні бути: йод або зеленка для лікування подряпин у маленького дослідника (випускаються у вигляді олівців, такі гарантовано не проллються); перекис водню (буває в зручному флаконі з носиком) і марлеві серветки; кілька пластирів; жарознижуючі свічки або сироп; якщо дитина у віці прорізування зубів - засіб для полегшення прорізування; засоби від розладу шлунка (запитайте лікаря, що і в якій дозуванні можна дати вашому малюкові); краплі в ніс; антигістамінні краплі і крем; якщо ви їдете в комариний сезон, захопіть засіб від комах.
  • Іграшки, книги, малярське приладдя за віком. Купіть в дорогу щось нове, зробіть сюрприз. Не варто брати з собою іграшки зі звуковими ефектами, щоб не турбувати інших пасажирів.
  • Комплект одягу для дитини на зміну (можливо, не один). Також покладіть ближче щось тепле. Якщо ви подорожуєте взимку, захопіть дитині легке взуття, щоб він не парився в зимових чобітках. Якщо боїтеся, що малюка буде заколисувати і нудити, візьміть змінний одяг і для себе.
  • Цінні речі. У деяких дітей є речі, без яких неможливо заснути і взагалі нормально жити - пустушки, улюблені ковдри, ведмедики, паровози ... Ці предмети доведеться брати з собою. Втрачати або забувати їх не рекомендується.
  • Слінг або кенгуру. Ці пристосування можуть дуже полегшити вам життя в дорозі і звільнити руки.

Чи брати з собою коляску?

Якщо ви подорожуєте без поводирів, орієнтуйтеся на кількість багажу. Щоб котити коляску, потрібна мінімум одна вільна рука. Можливо, варто упакувати свої речі у великий рюкзак, а не у валізу або сумку. Якщо ви летите літаком, пам'ятайте, що дитяча коляска - це неоплачувану багаж. Ви можете довезти дитину до трапа літака, після чого коляску заберуть в багажне відділення. А після прильоту її повернуть вам також біля трапа. Якщо на коляску не вистачає вільних рук, доведеться їхати зі слінгом або кенгуру.

До чого потрібно бути готовою?

Приготуйтеся до того, що:

  • Дитина не виправдає покладених на нього надій, і буде голосно плакати, турбуючи інших пасажирів.

  • Вам доведеться всю дорогу перебувати в напрузі, розважати і контролювати свою дитину.
  • Вам навряд чи вдасться нормально поспати.
  • Сторонні можуть проявляти зайву увагу до дитини і пригощати його, не питаючи дозволу у вас.

Коли легше їхати?

На перший погляд, здається, що «ось підросте» ... На ділі чекати, коли дитина стане свідомою людиною, можна ще кілька років. В дорозі може виявитися легше впоратися з немовлям, яке ще не пересувається сам - він хоча б не буде тікати від вас в найвідповідальніші моменти.

Який вид транспорту вибрати?

Міжміський автобус

Перевага: дешевизна квитків.

Недоліки. Транспорт не для дітей, яких заколисує в машині. Ви позбавлені можливості рухатися, і не можете відпустити дитину на підлогу.

Якщо поїздки автобусом не уникнути, по можливості вибирайте рейс, хоча б частково збігається за часом з денним сном дитини. З особистого досвіду, поїздка з малюком, що триває більше 4 годин, дуже скрутна.

Поїзд

Переваги. Щодо недорогий спосіб подорожі. Зазвичай не доставляє фізичного дискомфорту дітям.

Дитина до 5 років, що не займає окремого місця, може їхати в поїзді безкоштовно. Оформіть в касі безкоштовний квиток для нього. Якщо ви хочете, щоб у дитини була своя полку, малюка обслужать за дитячим тарифом. Свідоцтво про народження дитини потрібно мати при покупці квитка і при посадці в поїзд.

Недоліки. Подорож може бути довгим. Якщо ви їдете з немовлям, то, швидше за все, не спустіть його з рук всю поїздку. Якщо ваша дитина почала повзати або ходити, він досліджує і оближе все, до чого дотягнеться. Джерело небезпеки - пасажири з окропом і нетверезі громадяни. Нетверезі громадяни з окропом особливо неприємні. Будьте готові до протягу або кондиціонеру влітку і до непрацюючій системі опалення з крижаним вітром з вікон взимку.

Одна ніч - оптимальний час для подорожі на поїзді. Зазвичай діти добре сплять під стукіт коліс. Але якщо не пощастить ... Одна моя знайома якось провела ніч у дорозі між Пітером і Москвою в некурящого тамбурі - звідти пасажирів не було чути басовитий рев її однорічної дочки, навідріз відмовилася лягти на полицю.

Якщо поїздка триває більше 12 годин, готуйтеся до танців з бубном. Це фізично досить важко, особливо якщо ви одна, тому що розслабитися не вдасться ні на хвилину. По можливості не пускайте в довгий шлях удвох з дитиною - плануйте відпустку всією сім'єю, спокушайте поїздкою бабусь, або кооперуйтеся з іншого мамою. Бо іноді вам потрібно буде відлучатися в туалет і ходити за окропом.

Літак

Переваги. Найшвидший спосіб пересування. З вікон дути точно не буде.

Недоліки. Авіаквитки рідко бувають дешевими. Деяких дітей нудить в літаку. У всіх дітей закладає вуха при зльоті та посадці. Поїсти з дитиною на руках важко.

Діти до двох років, які не займають окремого місця, зазвичай летять безкоштовно або з 90% знижкою. Дитині старше двох років необхідний квиток з місцем. Розміри знижок встановлюють авіакомпанії.

Якщо є можливість вибирати час вильоту, знову ж орієнтуйтеся на ті рейси, які за часом збігаються з дитячим сном. Постарайтеся як слід «промаринувати» дитини до посадки в літак, щоб він відключився ще до зльоту. Якщо пощастить, дитина проспить весь політ.

Якщо малюк не спить, то при зльоті та посадці краще дати йому попити. Для дитини постарше, не схильного алергії, можна навіть взяти з собою таку заборонену солодку штуку, як карамель на паличці. Смоктальні і ковтальні рухи допомагають впоратися з дискомфортом, у дитини не закладає вуха, він не лякається і не плаче.

Згідно з правилами провезення, пасажир може взяти на борт рідину в ємностях об'ємом не більше 100 мілілітрів. Однак пам'ятайте, що це не стосується дитячого харчування і соків - їх можна брати з собою без обмежень!

На реєстрацію краще приїжджати заздалегідь, щоб опинитися на початку черги і зайняти зручні місця. Якщо переліт довгий, і вашому немовляті може знадобитися люлька для сну, попередьте представників авіакомпанії про це при бронюванні квитків.

***

Словом, в правильно організованій поїздці з немовлям немає нічого страшного і нездійсненного. Головне - не вважати, що якщо ви стали мамою, то тепер повинні бути прикуті до пісочниці у дворі.

Категория: Різне | Просмотров: 643 | Добавил: GolAM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar