Главная » 2015 » Июнь » 24 » Гострий сфеноїдит
15:01
Гострий сфеноїдит
Гострий сфеноїдит - це гостре запалення слизової оболонки клиновидних пазух.

Причини виникнення та перебіг хвороби. Причини виникнення цього захворювання та його перебіг схожі з гострими запаленнями в інших навколоносових пазухах. Ізольоване ураження клиновидних пазух зустрічається дуже рідко. Найчастіше воно поєднується із захворюваннями задніх клітин гратчастого лабіринту.



Клінічна картина. В основному лор пацієнти скаржаться на біль в області потилиці і очей, спостерігаються гнійні виділення з носа, що володіють неприємним запахом, які стікають по задній стінці глотки з носоглотки в ротоглотки. При проведенні передньої риноскопії, яку проводять після анемізації, а по-іншому адренализация слизової носа (введення судинозвужувальних речовин в порожнину носа на ватяному зонді або зрошення на лор комбайні), вдається побачити смугу гною в задніх відділах верхнього носового ходу, в області локалізації соустя з клиноподібної пазухою і задніми клітинами гратчастоголабіринту. При задній риноскопії спостерігається скупчення гною в куполі носоглотки. У задніх відділах носа слизова оболонка гіперемована (має червоний колір), виникають набряки задніх кінців нижніх і середніх носових раковин носа, а також слизової оболонки сошника.



Діагностика. У багатьох випадках діагноз складно поставити з наступних причин:


  • дуже глибоке положення клиноподібної пазухи;
  • вузькість заднього відділу носової порожнини;
  • набряк слизової і неясні скарги пацієнта.

Вирішальне значення має проведення рентгенологічного дослідження декількох всагітальной і фронтальній проекції, а краще комп'ютерного томографічного дослідження кліновоідной пазухи і задніх клітин гратчастого лабіринту в аксіальній і фронтальною проекціях.



Лікування гострого сфеноїдити як правило завжди зводиться до консервативного. Обов'язково і завжди призначаються: антибіотики на 7 - 10 днів, судинозвужувальні краплі в ніс від 3 до 5 днів при необхідності зі зміною на інший судинозвужувальний препарат, для зменшення набряку та покращення відтоку гною з пазухи - антигістамінні (десенсебілізірующіе) препарати. Якщо відтік гною хороший, то після контрольного рентгенологічного дослідження призначають такі фізіотерапевтичні процедури: лезеротерапія, мікрохвильова терапія, УВЧ, індуктотермія (електролікування). У разі якщо поліпшення стану не спостерігається, то пацієнта необхідно госпіталізувати в лор-стаціонар, з вирішенням питання про ендоскопічної операції під ендотрахеальний наркозом (ЕТН) - ендоскопічної сфеноідотоміі.

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 448 | Добавил: GolAM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar