Главная » 2015 » Июль » 17 » Гістероскопія
08:37
Гістероскопія
Гістероскопія є методикою діагностики та лікування маткових захворювань оптичною системою, що вводиться в матку через піхву.

Лікар може оглянути матку зсередини і в разі необхідності виконати деякі операції (наприклад, видалити поліпи), не роблячи розрізів.
 

Види гистероскопии

1. Діагностична. В матку впроваджується тонка трубка (d = 5 мм), що містить оптичне волокно. Щоб розширити внутрішньоматкову порожнину, матка заповнюється спеціальним розчином. Після цього гінекологом здійснюється огляд стінок матки, що триває не більше 30 хв.

Щоб уникнути виникнення менструальних болів використовуються спеціальні препарати, що розслаблюють м'язи, і болезаспокійливі засоби. Зазвичай операція здійснюється приблизно десятий день менструального циклу: витончення слизової оболонки матки полегшує процес огляду.

2. Оперативна. Вона виконується під наркозом, оскільки для неї необхідно розширення шийки матки. Перед операцією пацієнтку ретельно обстежує анестезіолог. Ускладнення після операції виникають досить рідко, завдяки чому оперативна гістероскопія дозволяє успішно вирішити проблеми всередині матки. Це прогресивний вид лікування, що дозволяє швидко і своєчасно усувати різні недуги в матці. Як правило, пацієнтка може повернутися додому в цей же день. У післяопераційний період (близько тижня) бажано обмежити фізичні навантаження.

 

Показання та протипоказання для гістероскопії

Зазвичай гистероскопию призначають при ймовірності виникнення наступних жіночих статевих захворювань:

- Аномалії маточного розвитку;

- Поліпи матки;

- Внутрішній ендометріоз;

- Вагінальні виділення;

- безпліддя ;

- Міома матки;

- Спайки;

- Внутрішньоматкові синехії.


Категорично протипоказано виконувати гистероскопию в наступних випадках:

1. Прогресуюча внутрішньоматкова вагітність. Перш, ніж приступити до виконання цієї операції необхідно переконатися, що пацієнтка не вагітна;

2. Сильне запалення органів малого таза. Існує ймовірність поширення інфекції і появи хронічних болів в малому тазу, безпліддя;

3. Сильна кровотеча в області матки;

4. Рак матки. Існує можливість оперативного втручання, але є ризик поширення ракових клітин в очеревину;

5. Поганий стан пацієнтки, пов'язане з патологіями дихальної, серцево-судинної, нервової систем, важкими хворобами нирок і печінки.

Післяопераційний період

Після гистероскопии існує ймовірність незначних вагінальних виділень і болі у животі. Ці симптоми є скороминучі, для них не потрібне спеціальне лікування. У разі сильних болів можна вжити знеболююче.

Після операції жінці забороняється кілька днів:

1) займатися сексом;

2) застосовувати вагінальні тампони;

3) приймати ванну, ходити в лазню або сауну (допускається прийом душу);

4) займатися спринцеванием.
Ускладнення після гістероскопії

Після операції можливе виникнення наступних ускладнень:

1. Ендометріт. В результаті інфікування маткової порожнини запалюється внутрішній матковий шар. Симптоми зазвичай виявляються після закінчення 2-3 днів після операцій і пов'язані з підвищенням температури тіла, кров'яними вагінальними виділеннями і т.д. При появі ендометриту жінці потрібно звернутися до лікаря;

2. Перфорація матки. Це досить рідкісне ускладнення проявляється при грубих порушеннях техніки здійснення процедури. Перфорація - це пробиття гістероскопом стінки матки. Вона проявляється сильними болями в животі, непритомністю, зниженням артеріального тиску. У разі її появи нерідко виникає потреба в терміновій операції;

3. Маточне кровотеча. Якщо після виконання операції у жінки спостерігаються сильні виділення з піхви, що тривають більше 2 днів, то їй необхідна лікарська допомога.


На закінчення необхідно відзначити, що завдяки гистероскопии можна уникнути складних хірургічних операцій в маткової порожнини, повністю контролюючи процес. У наші дні цей метод лікування використовується в багатьох передових світових клініках.

Категория: Різне | Просмотров: 572 | Добавил: GolAM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar