Главная » 2015 » Июль » 10 » Чи існують безпечні дози алкоголю?
22:13
Чи існують безпечні дози алкоголю?
Більшість з нас періодично вживає алкоголь. Свята на роботі і вдома, зустрічі з друзями, відпочинок на дачі та інші події рідко обходяться без випивки. При цьому люди, які не страждають алкогольною залежністю, п'ють рідко, виключно якісні напої і в невеликих кількостях, часто переконані, що не завдають ніякої шкоди своєму здоров'ю. Багато хто навіть вважають, що невеликі дози спиртного корисні або, як мінімум, безпечні. Чи так це? - Задається питанням КП, публікуючи інтерв'ю з д.м.н., професором, завкафедрою гастроентерології УНМЦ Управління справами Президента РФ Мінушкін Олегом Миколайовичем.

В: Олег Миколайович, чи можна говорити про те, що в невеликих дозах алкоголь нешкідливий для здоров'я і, зокрема, для печінки?

Про: Існують дози алкоголю, які називають «умовно безпечними». Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) розробили наступні приблизні дози, які прийнято вважати допустимими для дорослої людини (здорового чоловіка середньої статури) в день:

  • 30-60 мл горілки, коньяку або іншого міцного напою;
  • 150-200 мл десертного, кріпленого вина або портвейну;
  • 200-300 мл шампанського, червоного або білого сухого вина;
  • 450-700 мл світлого пива.

І це за умови, що два дні в тиждень людина не братиме ні краплі алкоголю.

Допустимі дози для жінок в два рази менше.

Однак потрібно розуміти, що все це досить умовно. На світі немає однакових людей, тому не існує ні точних, ні абсолютно безпечних доз спиртного. Завжди необхідно враховувати вік людини, стан його здоров'я, стать, вага, толерантність до алкоголю, ситуацію споживання. Особливо обережними слід бути пацієнтам з будь-якими хронічними захворюваннями. Повністю виключити алкоголь слід людям з низькою толерантністю до нього і наявністю алкогольної залежності. Взагалі, для того щоб повністю бути впевненим у безпечному дозі алкоголю, бажано порадитися зі своїм лікарем. На жаль, на практиці пацієнти це рідко виконують.

В: Чи можна якось мінімізувати шкідливий вплив алкоголю, якщо повністю відмовитися від нього не виходить? Адже бувають ситуації, коли зробити це дуже складно, тим більше якщо людина вміє тримати себе в руках і знає міру.

В: Так, не всі і не завжди можуть повністю усунути алкоголь зі свого життя. Тому дуже важливо захистити свій організм і особливо печінка, навіть якщо ви відносно здорова людина і не перевищує безпечний доз спиртного. І тим більше це необхідно, якщо у вас є які-небудь проблеми зі здоров'ям і, зокрема, з печінкою. Адже недарма печінку називають фабрикою організму. Унікальність печінки починається вже з кількості функцій. У кожного органу це 1-2-3 функції, у печінці їх п'ятсот! Синтез і зберігання запасів необхідних для життя речовин, знешкодження та видалення шкідливих для організму сполук, секреція необхідної для травлення жовчі - ось кілька з головних її функцій. Для порівняння: у серця тільки одна функція - це насос, що перекачує кров по судинах організму. На особливу роль печінки люди звернули увагу ще в античні часи. Так, у Стародавній Греції печінку вважали важливіше серця, тому, мабуть, пропозиція руки і серця у стародавніх греків звучало як пропозиція руки і печінки. Не дивно, що необоротне порушення функцій печінки, життєво необхідних для організму, приводить людину до загибелі.

Згубний вплив алкоголю на печінку проявляється в руйнуванні структури мембран клітин печінки, що в підсумку призводить до їх загибелі. Відповідно для захисту печінки від алкоголю необхідно засіб, яке б захищало мембрани печінкових клітин від руйнівного впливу алкоголю. Одним з найбільш дієвих засобів, яке, на мою думку, реально допомагає і захищає клітини печінки, є урсодезоксихолевая кислота (УДХК), що міститься, зокрема, у препараті урсосан. УДХК вбудовується в структуру мембран клітин печінки і зміцнює її, захищаючи від дії токсичних речовин, у тому числі й алкоголю. Лікувальні властивості і високий ступінь безпеки цього кошти підтверджені в багатьох клінічних дослідженнях. Тому я всім раджу ставитися до відомого вислову про те, що «алкоголь в малих дозах нешкідливий у будь-яких кількостях», як до жарту, а ось до здоров'я печінки підходити абсолютно серйозно, захищаючи і оберігаючи її надійними засобами. Адже для того щоб зберегти, наприклад, здоров'я зубів, більшість з нас щодня чистять зуби. А для профілактики ураження такого життєво важливого органу, як печінка, багато хто не роблять нічого. Думаю, що кожен повинен думати про здоров'я своєї печінки і займатися профілактикою її захворювань так само регулярно, як чищенням зубів.

Категория: Різне | Просмотров: 446 | Добавил: GolAM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar