Главная » 2015 » Июль » 17 » Білий наліт на язиці у дитини
08:29
Білий наліт на язиці у дитини
Люблячі батьки не пройдуть повз проблем дитини. Якщо у дитини є якісь нездужання, погане самопочуття, поганий апетит і навіть поганий настрій - це причини для занепокоєння тат і мам.

Уважні батьки стурбовані не тільки явними ознаками захворювання, такими, як підвищена температура, кашель, біль у горлі або головний біль, але й не особливо помітними причинами недугами, наприклад, в роті дитини (мовою, яснах, зубах).

Мова у людини - це барометр стану внутрішніх органів. Поява на мові нальоту білого або сизого кольору, або такого нальоту на небі, губах - ознака багатьох захворювань. Закривати очі на такі симптоми не варто, особливо якщо такий наліт з'являється у дитини.

Якщо ж такий наліт з'явився, перше, на що потрібно звернути увагу - це стан травної системи. Якщо ви розглядали свою мову, то звертали увагу на його колір. У нормі колір мови рожевий, але не яскравий, без виразок і припухлостей.

Білий наліт на язиці попереджає про що з'явилися проблеми зі шлунком. Якщо робота травної системи дає збій, то наліт практично відразу з'явиться на мові (причина - гастрит, ентеробіоз, дисбактеріоз).

Спочатку наліт можна помітити вранці, але якщо порушення роботи шлунково-кишкового тракту більш значні або запущені, то він не тільки не пропадає протягом дня, а й стає більш щільним.

Необхідно подивитися, чим харчується ваша дитина, який його раціон. Можливо, йому потрібна дієта. В особливих випадках поява білого нальоту супроводжується розладами (діареєю) або, навпаки, запорами. У цьому випадку розлад травлення у дитини може викликати важкість і біль у шлунку, животі, печінці.

Дитина може почати втрачати вагу, у нього пропадає апетит, він відчуває слабкість і нудоту. Це - привід до негайного звернення до фахівця, який виявить всі проблеми здоров'я.

Часто діти хворіють стоматитом. Ознаками цього захворювання теж є білий наліт, але розташовується він грудочками, не тільки на мові, але і на внутрішній поверхні щік, яснах. Його не можна зчищати, ви тим самим можете травмувати слизові оболонки ротової порожнини дитини.

Дитина буде відчувати біль і дискомфорт, у нього пропаде апетит, нормальний сон. Відвідайте в такому випадку стоматолога, який надасть вашій дитині необхідну допомогу. Зволікати при такому захворюванні не варто.

Сучасна фармакологія має у своєму арсеналі досить ефективні засоби у вигляді полоскань або спреїв, здатні полегшити страждання дитини буквально за кілька годин, а за кілька тижнів повністю вилікують вашого малюка.

Медики і вчені визначили, що місце появи нальоту залежить від захворювань. Якщо наліт з'явився в середній частині мови - існує ймовірність проблем з дванадцятипалої кишкою, а якщо наліт з'явився на корені язика, то у дитини, ймовірно, не все в порядку з кишечником.

Колір мови теж може змінюватися. Якщо з рожевого він змінився на яскраво-червоний, треба насторожитися. Такі захворювання, як бронхіт, астма часто видають білий наліт у вигляді плям невеликого розміру на бічній поверхні язика. З'явилися подібні цятки? Перевірте органи дихання дитини.

Після лікування якого-небудь захворювання антибіотиками у дитини може виникнуть дисбактеріоз, викликаний прийомом цих препаратів. У цьому випадку також мова буде білим і обкладеним, тому що організм дитини після лікування ослаблений.

Висновок з усього вищесказаного говорить сам за себе: з'явився білий наліт на язиці - це симптом якогось захворювання (іноді складного і небезпечного). Ніколи не займайтеся самолікуванням, справжню причину і необхідне лікування може визначити тільки лікар.

Неправильне самостійне лікування може тільки нашкодити вашій дитині. Лікар поставить правильний діагноз або направить до іншого фахівця.

Тільки в цьому випадку ваш малюк отримає необхідне лікування і, як наслідок, повноцінне одужання.
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 421 | Добавил: GolAM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar