Главная » 2015 » Июль » 10 » Біліарний панкреатит
22:21
Біліарний панкреатит
Біліарний панкреатит.

Біліарний панкреатит - це захворювання, супутнє жовчнокам'яної хвороби, обумовлене закиданням жовчі в протоки підшлункової залози, що викликає в ній розвиток патологічних процесів поразки.

Існує дві форми розвитку даного патологічного процесу:

- Гострий біліарний панкреатит;

- Хронічний біліарної залежний панкреатит.

Причинами біліарного панкреатиту можуть стати такі захворювання, як:

- холецистит - запальне захворювання жовчного міхура, внаслідок якого розвивається набряк, що порушує відтік жовчі;

- жовчокам'яна хвороба - викликає застій жовчі при закупорці каменем жовчних проток, внаслідок чого підвищується внутріпанкреатіческая тиск і відбувається закид жовчі в підшлункову залозу;

- Холангіт - неспецифічне запалення жовчних проток в результаті порушення прохідності жовчовивідних шляхів і інфікування жовчі.

При впливі перерахованих факторів на тлі біліарного панкреатиту в підшлунковій залозі відбуваються такі зміни: запальний і дегенеративний процеси, пошкодження залозистого апарату, сполучної-тканное розростання клітин.

Симптоми біліарного панкреатиту.

Основними симптомами біліарного панкреатиту є регулярні невгаваючі болі в області живота ниючого характеру, які можуть поширюватися в область підребер'я і спини. Спровокувати таку біль може вживання смаженої, жирної, копченої та консервованої їжі через годину-дві після їжі. Також нерідко у хворих проявляється нудота з відчуттям присмаку гіркоти у роті і блювота, особливо в нічні години. Нерідко виникають розлади шлунково-кишкового тракту у вигляді діареї або запорів з незначною зміною температури тіла.

 

Лікування біліарного панкреатиту.

Лікування біліарного панкреатиту вимагає своєчасного, комплексного підходу, що полягає в раціональному харчуванні і медикаментозному лікуванні.

Дієтотерапія в даному випадку має на увазі чотирьох-п'ятиразове харчування на добу малими порціями (по 250 мл) з виключенням з раціону копчених, смажених і жирних страв, алкогольних і газованих напоїв, а також жовчогінних продуктів - вершкового масла, ікри, сметани, яєчного жовтка.

Медикаментозне лікування включає прийом фармакологічних препаратів, спрямованих на зменшення вираженості больових відчуттів пацієнта (анальгетики, спазмолітики), а також на зниження виділення ферментів шляхом скорочення обсягу вироблення шлункового соку, стимулюючого діяльність підшлункової залози. Для поліпшення процесу травлення і зниження активності підшлункової залози застосовуються ферментативні препарати.

Після завершення гострого періоду захворювання слід визначитися з доцільністю проведення лікування за допомогою хірургічного втручання. Проведення операції лапаротоміческім або лапароскопічним шляхом необхідно в разі жовчнокам'яної хвороби, на тлі якої розвинувся панкреатит.

Отже, своєчасне звернення до гастроентеролога, ретельна оцінка клінічних проявів різних захворювань aжелчевиводящіх відділів, застосування додаткових методів діагносaтікі дозволяють вчасно поставити остаточний діагноз і провести комплексне лікування, спрямоване на ліквідацію застійних явищ і виключення прогресування запального процесу.

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 520 | Добавил: GolAM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar