Главная » 2015 » Июнь » 24 » Абсцес м'язів
10:54
Абсцес м'язів
Абсцеси - порожнини, оточені капсулою, заповнені гноєм і формуються в результаті інфекційно-запального процесу - іноді розташовуються глибоко в м'язах. Вони можуть бути викликані бактеріями, що поширюються від довколишнього вогнища інфекції (наприклад, у кістки), або з кров'ю, з віддаленого органу.

Піоміозіт - захворювання, при якому м'яз інфікується гнійними бактеріями, що часто супроводжується формуванням абсцесу. Піоміозіт більш поширений серед людей, що живуть в тропіках, а також у пацієнтів з порушеною функцією імунної системи. Як правило, уражаються м'язи стегон, сідниць, рук і плечового пояса.

Симптоми включають в себе: спастическую, різка або ниючий біль, припухлість м'язи, незначне підвищення температури тіла і збільшується дискомфорт, особливо при роботі інфікованої м'язом, обмеження рухливості, виражена м'язова слабкість, можливе утворення рефлекторної контрактури.

Гнійний міозит і як наслідок абсцес м'язи розвивається внаслідок травми або місцевого інфікування, наприклад, при поширенні запалення з кістки при остеомієліті, при ураженні шкіри, коли до процесу залучається м'яз (дерматоміозит), якщо були порушені правила гігієни при медичних маніпуляціях (внутрішньом'язові ін'єкції). Збудниками захворювання є стафілококи, пневмококи, гонококи, стрептококи.

Досить рідкісний випадок - паразитарне поразка м'яза з утворенням абсцесу.

Діагноз встановлюється на основі клінічної картини захворювання (характерна ниючий або різкий біль, що посилюється при русі, дотику, почервоніння (гіперемію) і набряк шкіри, підвищення температури і інтоксикація), електроміографії і характерних запальних змінах в загальному аналізі крові.

При утворенні вираженою порожнини, заповненої гноєм, абсцес розкривають і дренують, тобто створюють можливість для відтоку гною та іншого виділень з рани. Хворому показано обмеження фізичної активності, іноді - постільний режим і жарознижуючі препарати.
Крім цього лікування включає в себе антибактеріальні засоби або протипаразитарні препарати (залежно від збудника захворювання) і протизапальну терапію.
Крім того, обов'язкове симптоматична терапія: судинні препарати для поліпшення кровопостачання і знеболюючі засоби.
В період реабілітації важлива лікувальна гімнастика, правильне харчування хворого зі споживанням достатньої кількості легкозасвоюваних білків.
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 453 | Добавил: GolAM | Теги: біль у м'язах, почервоніння і набряк шкіри над вог | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar