Главная » 2015 » Июнь » 24 » Абсцес
08:37
Абсцес
Абсцес - скупчення гною, звичайно внаслідок розвитку бактеріальної інфекції.

При попаданні бактерій в здорову тканину інфекція розвивається в певній галузі. Деякі клітини гинуть і розпадаються, а на цьому місці накопичуються рідина та інфіковані клітини. Сюди переміщаються лейкоцити (захисники організму проти інфекції) і після загарбання бактерій вмирають.

Скупчення мертвих лейкоцитів утворюють гній, який заповнює уражену область. У міру накопичення гною здорова тканина відсувається. Навколо абсцесу поступово утворюється сполучна тканина і формуються його стінки - так організм намагається запобігти подальшому поширенню мікроорганізмів. Якщо відбувається розрив абсцесу, збудники можуть потрапити всередину організму або під шкіру, залежно від локалізації абсцесу.

Абсцеси можуть розвиватися в будь-яких органах, в тому числі в легенях, ротовій порожнині, прямій кишці і м'язах. Вони досить часто утворюються на шкірі, особливо на обличчі.


Симптоми абсцесу визначаються місцем його розташування і порушенням функції органу або нерва в області абсцесу. Симптоми можуть включати біль , болючість при пальпації, місцеве підвищення температури шкіри, припухлість, почервоніння і іноді - підвищення температури тіла. Абсцес, який формується під шкірою, зазвичай виглядає як припухлість. Перш ніж він розкриється, він стає білуватим в центрі, оскільки покриває його шкіра стоншується. Якщо абсцес розвивається глибоко всередині тіла, то для появи будь-яких симптомів його розміри повинні бути значними. Непомічений глибокий абсцес часто є джерелом поширення інфекції по всьому організму.


Бактеріальна інфекція може призвести до утворення абсцесу кількома шляхами. Наприклад, введення брудної голки може супроводжуватися влученням бактерій під шкіру, або вони поширюються з будь-якого вогнища інфекції, існуючого в організмі. Іноді абсцеси викликаються бактеріями, які постійно живуть в організмі, але в звичайних умовах не викликають захворювань. Імовірність формування абсцесу збільшується, якщо в інфікованій області є бруд або чужорідне тіло; якщо порушене кровопостачання області проникнення бактерій, як, наприклад при цукровому діабеті ; якщо імунна система людини ослаблена, наприклад через СНІД.


Лікар легко може розпізнати абсцес шкіри , але глибокий абсцес, на жаль, часто пропускає. У діагностиці допомагають аналізи крові, при цьому виявляють збільшення кількості лейкоцитів. Щоб визначити розмір і розташування абсцесу, можуть бути призначені рентгенівське та ультразвукове дослідження (УЗД), комп'ютерна томографія (КТ) або магнітно-резонансна томографія (МРТ). Оскільки абсцеси і пухлини часто супроводжуються одними і тими ж симптомами і дають подібні зображення при інструментальних дослідженнях, для точної діагностики іноді потрібно отримати зразок гною або хірургічно видалити абсцес для дослідження тканини під мікроскопом.



Лікування Часто абсцес проходить без спеціального лікування: він самостійно розкривається і його вміст виливається назовні. Іноді абсцес зникає повільно, без розриву, у міру того як організм перемагає інфекцію і загиблі тканини піддаються відповідним змінам. Після зникнення абсцесу може залишатися твердий вузлик. Щоб зменшити біль і прискорити загоєння, абсцес можна проколоти і дренувати. Для дренування великого абсцесу лікар повинен обстежити його, щоб потім зруйнувати стінки і випустити весь гній. Після дренування великого абсцесу залишається порожній простір, який тимчасово тампонируют марлею. Іноді необхідно введення тимчасових штучних дренажів (зазвичай це тонкі пластмасові трубки). Оскільки абсцес НЕ забезпечується кров'ю, антибіотики зазвичай неефективні. Вони можуть бути призначені після дренування абсцесу для запобігання рецидиву. Їх також беруть, коли абсцес є джерелом розповсюдження інфекції на інші органи. Посів гною на чутливість до антибіотиків допомагає лікареві вибрати найбільш ефективний препарат.
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 577 | Добавил: GolAM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar