Главная » 2015 » Июль » 17 » Жіноче безпліддя. Чому воно виникає, і як його лікувати?
08:42
Жіноче безпліддя. Чому воно виникає, і як його лікувати?
Проблема безпліддя, на жаль, сьогодні зустрічається нерідко. У багатьох пар не виходить зачати дитину протягом декількох років. Найперший крок при такій проблемі - це похід до лікаря, який допоможе виявити причини хвороби, провести діагностику і призначити лікування.

Безпліддя - не тільки жіноче захворювання, чоловічу половину людства воно теж стосується. Тому пройти обстеження потрібно разом. Якщо ж все-таки проблеми у жінки, то перед лікуванням потрібно зібрати інформацію, що це за діагноз, чому він виникає, і як його лікувати.

Однією з головних причин безпліддя у жінок є гормональний збій. Причин гормональних порушень безліч: дієти, стреси, недосипання, самолікування гормональними препаратами, спадковість, перенесені захворювання, екологічна обстановка, паразити в організмі і навіть посилені заняття спортом. Коли відбувається гормональний збій, яйцеклітина не виходить в маткову трубу. Якщо маткові труби уражені, то яйцеклітини не зможуть пройти по них. Звідси і виникає трубне безпліддя .
 

Види жіночого безпліддя

Маточне безпліддя з'являється, коли яйцеклітини не можуть прикріпитися до стінок матки. Це може виникнути через післяопераційних рубців або неправильного будови матки.

Багато лікарів утрудняються називати конкретні причини безпліддя. Діагностувати безпліддя у жінки дуже непросто. Тому, як правило, пацієнтку спочатку лікують від усіляких хвороб, і тільки потім ставлять цей страшний діагноз - безпліддя.

Буває таке, що сперма конкретного партнера просто не потрапляє, куди потрібно. Причина в занадто вузький ендоцервікальної слизу у партнерки.

Вагітності може не бути через порушення в гормональному фоні, тобто брак певного гормону може викликати гормональне безпліддя. Щоб поставити такий діагноз, для початку варто пройти гормональне обстеження, щоб зрозуміти якого конкретного гормону бракує. Таких гормонів декілька, наприклад, пролактин, лютеїнізуючий гормон, естрадіол, фолікулостимулюючий гормон, тестостерон та інші. Трапляється, що навіть найменше відхилення від норми збиває природні процеси організму, і завагітніти в такому випадку, як правило, неможливо. Гормональне безпліддя лікується, а потім можна сміливо пробувати зачати дитину знову.

Трубне безпліддя - більш серйозний діагноз. Раніше його лікували протизапальною терапією. На сьогоднішній день ці методи лікування застаріли. Зараз проводяться щадні операції з усунення непрохідності в маткових трубах. Ризику для пацієнтки майже немає, одужання йде швидкими темпами.

Може бути й таке, що неможливо провести інструментальну операцію. Наприклад, коли маткова труба прикріплюється до матки за допомогою спайки. Або в трубах немає ворсинок, що допомагають яйцеклітині рухатися по них. У таких випадках використовують екстракорпоральне запліднення, коли вже запліднену яйцеклітину поміщають безпосередньо в матку.

Причини

Причин маточного безпліддя може бути декілька: гінекологічні захворювання або патологічні стани матки. Якщо лікар поставив вам діагноз розростається ендометрію, не переживайте. Цей діагноз означає, що доступ до яйцеклітин закритий. Непотрібний ендометрій видаляється вискоблюванням матки, і проводиться гормональне лікування.

Однією з основних причин маточного безпліддя є міома матки. Це пухлина, яка знаходиться на стінках матки. Сьогодні міома лікується шляхом лапароскопії.

Часто причиною є зрощення матки. По-науковому - внутрішньоматкові синехії. Тобто матка зростається в деяких місцях і ускладнює рух яйцеклітини, вона не може прикріпитися до стінки і зустріч зі сперматозоїдом не може здійснитися. Причин появи зрощень чимало. Це можуть бути наслідки кесаревого розтину, абортів або навіть запальних захворювань. Вибрати лікування вам допоможе доктор, все залежить від характеру зрощення і локалізації.

Буває таке, що матка може розташовуватися неправильно, відхилення від норми можуть впливати на запліднення. Матка може бути перевернута, піднята або опущена вниз. Методика лікування залежить від індивідуальних особливостей пацієнтки, характеру захворювання.

На жаль, зараз проблема безпліддя не вивчена до кінця. Медицина здатна вилікувати багато захворювань, але є й такі патології та процеси, при яких лікарі безсилі. Варто дбати про своє жіноче здоров'я з юних років. Не переохолоджуватися, кинути всі шкідливі звички, дотримуватися особистої гігієни. Слід пам'ятати, що будь-які аборти позитивно не впливають на організм жінки, тому щоб уникнути важких наслідків охороняйтеся, остерігайтеся випадкових статевих зв'язків. При виконанні всіх цих вказівок ризик появи безпліддя знижується.

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 532 | Добавил: GolAM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar