Главная » 2015 » Февраль » 9 » Холелітіаз
10:44
Холелітіаз

Холелітіаз це жовчнокам'яна хвороба. Характеризує утворенням каменів найчастіше в желч ном міхурі і його протоці. В основному захворювання стосується жіночої статі, чоловіки хворіють їм рідше. Поштовхом до холелітіазі можуть послужити запальні процеси, коли помітно підвищення концентрації кальцію в жовчі і відзначається висока всмоктуваність жовчно-кислих солей, так само помічено зміни білірубіну та фосфоліпідів. Виділяється літогенні жовч, яка переносить холестерин і занедбаність соку в жовчний міхур, після чого настає запалення і утворюються камені.

 

Основну роль у розвитку жовчнокам'яної хвороби, грає харчування самого хворого, продукти які можуть спровокувати Холелітіаз це велика кількість жирів і вуглеводів-висококалорійні продукти. Спосіб життя, так само може накласти свій слід, люди які ведуть мало рухливий спосіб життя, більш схильні до ризику захворювання.

Холелітіаз має 2 форми - Первинний і Вторинний:

1. Первинний - освіти холестеринових каменів або камені з домішкою жовчі і кільцеподібних солей, з причини підвищення естрогену , або формування пігментних каменів з причини порушення пігментного обміну у зв'язку з анемією, інфекційного процесу - інфекцій або гіперкальціємії, пов'язаної з гиперпаратиреозом.

2. Здебільшого утворення пігментних каменів у зв'язку з інфекціями жовчних шляхів, початком кальцієвих солей є в основному секрет слизових залоз. Такі камені не чинять тиску на жовчний міхур, розмір їх приблизно 2-3 мм, що сприяє проходити по протоку. Камені знаходяться в міхурі в плаваючому стані, так як вони можуть протискуватися по протоку, то здатні разом з жовчю перебратися в дванадцятипалу кишку, ті камені які більш великого розміру, протискуваються з тиском по протоку пошкоджуючи при цьому слизову оболонку. Утруднення протоки жовчі тягне за собою ряд інших ускладнень, таких як холецистит і вторинний біліарний панкреатит.

Жовчнокам'яна хворобахолелітіаз

 

Симптоми холелітіазу

Симптоматика жовчнокам'яної хвороби багато в чому буде залежати від локалізації каменів і їх розміру. У більшості випадків симптоматика як такого не специфічна, в деяких випадках навіть не помітна для хворого. Перебігу захворювання розглядають за формами:

1. остроболевую

2. торпідноболевую

3. диспепсичні

4. латентну

Остроболевая форма проявляється коліками і нападами болю в правому підребер'ї, рідше в лівому, іноді віддається в передпліччя і спині. Так само іноді проявляється симптоматика у вигляді:

Подразнення очеревини

Підвищена температура

Підвищені нейтрофіли

Підвищені лейкоцити

Порушення терморегуляції

Тривалість болів відзначається від декількох хвилин до декількох годин.

 

Тропідноболевая форма виражається тривалими тупими болями в правому підребер'ї з періодичними гострими болями. Ця форма розвитку часто супроводжується з хворобами:

Перихолецистити

Холециститу

Диспепсична - в цій формі холелітіазу симптоматика мало - виражена, можна відзначити проблеми з переносимість їжі, основною симптоматикою будуть:

Чи не сприйнятливість жирної їжі

Пронос

Нудота

Дискінезія кишечника

 

Діагностика холелітіазу

Більш інформативним у постановці діагнозу є Ренгенологіческое дослідження, холеграфія (за допомогою фіброскопа), холецистографія і оглядова рентгенограма. Так само в діагностики застосовують ехографію.

В аналізах присутній холестерин, зміни білірубіну та фосфолипида.

Важливе значення служить наявність наявних захворювань і вік хворого. Патології і відхилення організму які часто йдуть у супроводі холелітіазу це:

Атеросклероз

Порушення ліпідного обміну

Панкреатит

Ожиріння

Подагра

Цукровий діабет

 

Наслідки холелітіазу

Здебільшого наслідки цього захворювання призводять до холециститу і закупорки жовчних шляхів. З через не прохідності шляхів може розвинутися

водянка жовчного міхура,

епіема міхура

холецистит

перихолецистит

перитоніт

освіту пузирьно - кишкових свищів

хронічний холецистит

Якщо відбулося закупорювання загальної жовчної протоки з проявом жовтяниці та підвищенням білірубіну , при не лікуванні, розвивається:

Холангіт

Абсцес печінки

Рубцевий стеноз великого дуоденального соска

Вторинний біліарний цироз печінки

Первинний біліарний цироз печінки

Цукровий діабет

Результат багато в чому залежить від ступеня розвитку, як скоро почалося лікування і до яких ускладненням воно привело.

 

Профілактика холелітіазу

З метою профілактики та уникнення даної патології, не вживати надто жирну їжу, не вживати їжу багату вмістом холестерину, вести активний спосіб життя. Якщо у людини спостерігається ожиріння не переборщувати з їжею багатою вмістом вуглеводів.

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 560 | Добавил: GolAM | Теги: Холелітіаз | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar